This is SLOGAN TEXT

S přehledem nahradí čtyři pracovní síly s křovinořezy

Nedaleko soutoku řeky Ohře s Labem se nachází na obou jejích březích pevnostní město Terezín. Právě Ohře rozděluje město na Malou a Hlavní pevnost. Pevnostní systém již samozřejmě dávno neslouží svému původnímu účelu, armáda svoje pozice v Terezíně definitivně vyklidila před více než dvaceti lety a rozsáhlá stavba přešla z větší části (zhruba 90 %) do správy města. Péče o pevnostní systém je jednou ze základních povinností odboru technických služeb městského úřadu v Terezíně.

„Musíme se postarat zhruba o 11 hektarů zelených ploch a dosud jsme měli k dispozici kromě křovinořezů spíše hobby techniku. Údržba zeleně v pevnostním systému je velice specifická, často se pracuje ve strmých svazích, kdy musejí být pracovníci ovládající ruční nářadí jištěni. Kromě rychlosti a efektivity je tedy dalším důležitým důvodem k rozšíření a zkvalitnění strojového parku bezpečnost práce a její komfort,“ vysvětluje Miloslav Nekolný, specialista na protipovodňová opatření města Terezín.

Výkonný cepový mulčovač Orec HRC802B nahradí podle dosavadních zkušeností bez problémů práci čtyř lidí s křovinořezy a leckde zastoupí i motorovou pilu. Velmi dobrým pomocníkem je i svahový mulčovač Orec SP1000.

Při údržbě zeleně pevnostního systému preferují technické služby v Terezíně zásadně technologii mulčování. „Některé úseky mulčujeme i šestkrát za sezónu, při údržbě těch nejzanedbanějších musela pomáhat i těžká technika, musíme se vyrovnat s náletovými dřevinami na střechách, takže takoví dělníci, za které je možné označit mulčovače Orec, rozhodně nezahálejí,“ hodnotí Miloslav Nekolný.*

Více v časopisu Komunální technika 11/2018.

zdroj: https://www.komunalweb.cz/s-prehledem-nahradi-ctyri-pracovni-sily-s-krovinorezy/

 

O NÁS

Firma Eurogreen působí na českém trhu více jak 20 let. Původní specializace na trávníky se postupem času rozšířila o další produkty, které souvisely se základní činností. Kromě automatických zavlažovacích systémů, sportovního nářadí, komunální techniky Iseki a třídiček Zemmler, nabízí také profesionální techniku Orec.

Copyright Eurogreen ® 2020 | Design: TR-DESIGN.CZ